A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Gold AG - Dy Krisma


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/11/2018

2018-11-18T18:01:44

Këngë e albumit:

"Dy Krisma"


Kreshat e Kosovës kan marr ngjyr te kuqe
Krushqit e Dardanit jan nis me marr nuse

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel

Gold AG:PO pyt Kosova e po pyt Shqipnia pse mu nal kanga e spo bjen sharkia ti u plagove po kurr su ankove i qeshur gjithmonë atdheut i knove vargjet e kanges i bane veper frika e armikut kapuq me mjeker me dat 28 del vet i tret ushtri e Kosovës lexohet ni flet rrugt e gjata neper shi edhe bor ma shtojn deshiren me dek per Kosovë dimer i ftoht ku po ngrin acari Muja e Beqa shkrin boren si zjarri plot armatim po vim nga cahani me shkul kufinin prej kti vatani priti oj Klin se trimat po vin o gjall o vdek lirin po ta bin

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel

Gold AG:Kangen mat mir prej teje e msova heu moj Shqipni ti mos thuj marvova e aj dhjetor i mushun me prita kangen e pushken dyat i nita cila kish me qen andrra e jetes ma mir se me dek ngat Mujes e Beqes tok e pashtrikut deshmo qe s'koritem lulet e tua me gjak u rriten bashk e kalum urin e dhe etjen bashk e kem bo jeten e vdekjen me ju pa niher do te isha i lumtun se zani i juve e ban kangen mat bukur flak po merr bjeshka e po tunden malet e kanga trimit jo nuk po nalet le ta din armiku se kjo asht Shqipnia me gjakun ton let shkrun Historia

Ref:Dy kismat e pushkes po i lshon çabiqi o jam Beqir Gashi e jam Muj Krasniqi tu i knu Kosovës luftojnë per liri me ni dor kan pushken hej tjeter qiftel


Ky tekst u dërgua nga Kastro B
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019