A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gold AG - Emrin E Ka Lufte  (Feat. Ismet Bexheti)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/04/2019

2019-04-29T20:00:04

Featuring

Ismet Bexheti

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Alban Furtuna

Video Produksioni:

MProduction


Oj tok e lasht me shkemb e gur
O jem betu veq n’bes e flamur
Se nen hije kurr bari nuk qel
Armik e kom kushdo qe tshkel
Traditen e tparve edhe un po e ruj
S’jeton shqiptari n’zgjedhen e huj
Ti kallxojm mir qysh o hesapi
Nkam per liri çohet krejt Llapi
Hasmit me shekuj shpresat ja presim
Per njoni tjetrin jetojm e vdesim
Dushmani thot ku jem spe dina
Friken ja shtin vec emri tina.

Emrin e ka luft hej luftes nuk ju nda
Pasha tmadhin Zot jo nuk te la o vlla
Llapi e Kosova e ka lshu ni za
O Bedri Malokun thot a ma ke pa.

Ku je Bedri shokt po e vetin
Knojm e luftojm vlla bashk me Esetin
Plot perforcime armiku i thirri
E kan mar vesh qe shum la Zahiri
E fort mir e din qe na jem me shekuj
Ata jon gjithmon qe ikin si lepuj
Kjo osht tok shqiptare krejt le ta din
Asni far tjeter perveq tones nuk bin
I gjall tkom thon qe sdorzona kurr
Se la mas meje valon e flamur
Ne luft gjithmon vlla bahet shoku
Tfala nga Llapi vlla Bedri Maloku.

Kartolina (1)

2019-05-03 10:17:53
Oj tokë e lashtë me shkëmb e gurë
O jem betu veq n'besë e flamur
Se nën hije kurrë bari nuk qel
Armik e kom kushdo që t'shkel

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019