A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Gold Ag - Tetova E Dardana


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/07/2019

2019-07-28T15:00:06

Muzika & Teksti:

Gold AG

Orkestrimi:

Alban Furtuna

Video Produksioni:

XL Films


Hasmin e vjetër kush e qon pesh 1 Djal Kosove qe rrin veq tuj kesh andrra e tij asht luftë e liri kurr mos mu kthy pa e ba Shqipni
E din Kosova qka rriti Dardana rrall ksi luana
N'Shqipni lindi nana Shqiponjën ball i veshun n'jelek 1 pushk ndor e trupin fishek osht i dallum si nata prej ditës om njeh armiku qysh prej 81 per ty Kosovë e kryta betimi djali po vjen Gjilan prite Trimin

Ne Tetov erdhi Dardana atdheu kur thirri
Per liri me ka rrit nana jam Rrahim Beqiri
İLIRID thuje ni fjal qysh e kam pollogun po ma run ma i miri djal o Komandant Roku

O unë jam i etur per ket liri per qata m'dridhen rus edhe shki pritem Preshev oj Tok e Shqiptarit se po vjen trimin n'zonen e qarrit djali ku vjen qaty bahet togu qohu Tetov ka ardh met pa Roku O e ka djeg edhe malin e fushen medrenovecin e krejt Tanushen kur trupi tij me shum plag i mbet shokëve i buzqesh e i jep gajret ju thotë bonu tfort kur te niset n'Kosovë ma bani Hallall mirupafshim Tetovë

Ne Tetov erdhi Dardana atdheu kur thirri
Per liri me ka rrit nana jam Rrahim Beqiri
İLIRID thuje ni fjal qysh e kam pollogun po ma run ma i miri djal o Komandant Roku


Ky tekst u dërgua nga Kastrobe1996
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019