A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

yjet shkelqejn që lart nga qielli
Dielli nxen si më par
Lulet mbin edhe qelin
Femijet lozin neper bar

Uji kalter prap buron
Neper ujvar shpejt kalon
Populli gezohet edhe qesh
Hidhen vallzojn panderprer

Zemrat rrehin me shpejtsi
Si akrepat e ndonje ore
Pa durim presin nje dite
Diten e pavarsis son

Kete dite e caktuan
E gjithe Kosova u gezua
Loti nga gezimi rrjedhi
Shume shpejt kjo dite erdhi

Me daten 17 Shkurt
Viti 2008
Shtet I pavarur
Kosova per jet

- poem written by Granit Qoqaj


- Submitted by Granit -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  74Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019