A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Greta Koci & Labi - Mos Shiko Tjeter


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Labinot Tahiri (Labi)

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Bjeshkeve"

Këngë e albumit:

"Çikat Si Ti Kanë Nafakë"

Këngë e albumit:

"Mos Shiko Tjetër"


[LABI:]
hajde,hajde goce pra,
hajde,hajde goce pra, [ahaaaaha]
hajde hajde vajz
hajde hajde vajz

[GRETA:]
hajde djalo me ato baluke
më ke ndenjur për karshi
syrin po ma luke [heejej]
mendja ty vetëm tek un të mbeti
për mu je duke u shkri
aman ti i shkreti

[LABI:]
ah moj lule bukur e beharit
të bekoj ja ke nxjer ti gjumin beqarit
amanet moj qik po ta lë tye
pervec meje mos me pa
tjeter djal me sye

[GRETA:]
më pëlqen vërtet cdo fjal që thua
brenda zemrës un e ndjej
që ti je për mua
përvec meje jo mos shiko tjetër
të bëj be kët zemër ti
ma ke djeg si letër

[LABI:]
hajde,hajde goce pra
rri me mu të kam rigja
a ka shanc apo nuk ka
e ëmbla si bakllava

[GRETA:]
mjaft o djal qave me lot
se ka bota vajza plot
paske sy vetëm për mu
sa keq që të jam fiksu

[LABI:]
hajde,hajde goce pra
rri me mu të kam rigja
a ka shanc apo nuk ka
e embla si bakllava

[GRETA:]
mjaft o djal qave me lot
se kjo bot ka vajza plot
paske sy vetëm për mu
sa keq që të jam fiksu

[LABI:]
goc e bukur moj por si perija
rri me mu të kam rigja
mdogji dashurija
ato gocat që i ka dynjaja
me ty nuk i krahasoj
je si bakllavaja

[GRETA:]
hajde djalo me ato baluke
më ke ndenjur për karshi
syrin po ma luke [heejej]
mendja ty vetëm tek un të mbeti
për mu je duke u shkri
aman ti i shkreti

[LABI:]
hajde,hajde goce pra
rri me mu të kam rigja
a ka shanc apo nuk ka
e embla si bakllava

[GRETA:]
mjaft o djal qave me lot
se ka bota vajza plot
paske sy vetëm për mu
sa keq që të jam fiksu

[LABI:]
hajde hajde vajz
hajde hajde vajz

[GRETA:]
paramp param pam pam
paramp param pam pam
paramp param param
paramp param param

[GRETA:]
paramp param pam pam
paramp param pam pam
paramp param param
paramp param param

[LABI:]
hajde,hajde goce pra
rri me mu të kam rigja
a ka shanc apo nuk ka
e embla si bakllava

[GRETA:]
mjaft o djal qave me lot
se ka bota vajza plot
paske sy vetëm për mu
sa keq që të jam fiksu

[LABI:]
hajde,hajde goce pra
rri me mu të kam rigja
a ka shanc apo nuk ka
e embla si bakllava

[GRETA:]
mjaft o djal qave me lot
se ka bota vajza plot
paske sy vetëm për mu
sa keq që të jam fiksu


Ky tekst u dërgua nga Emri   Amardo
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019