Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gridi Kraja
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13

Gridi Kraja është autor këngësh i njohur. Ai vjen nga nje familje muzikantesh dhe filloi te mesonte muzika ne mosha 5 vjecare ne violina accordion dhe percusion. Ne mosha 13 vjec u be instrumentist i orkestra filarmonia te Radio Televizioni Shqiptar. Ai eshte nje personaliteti i kesaj orkestra. I studiuar per dirizhim ai njihet si e ardhmia e dirizhimi shqiptar. Ka dirizhuar simfoni premiera dhe balete. Njihet si dirigjent me teper premiera te veprave te painterpretuara me perpara ne Shqiperia. Shume soliste deshirojne te punojne me ate prej veshit te tij absoluta ritmika dhe ekspresionit te tij.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

6


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet