Tema: Poezi Për Flamurin


Flamuri Yne Kombetar

E bukur kjo dite qe vjen
i bukur ky qiell qe kalteron
ky diell qe shkelqen
e bukur kjo rinia jone

Te bukura lulet jane
dhe ere te mire kane
por mbi te gjitha keto bukuri
eshte flamuri yne kuq e zi

- Poezi nga Griselda Aliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0