Tema: Poezi Për Varfërinë


Varferia

Varferia, nje plage e madhe e shoqerise sone.
Ne keto kohe moderne, me ecjen perpara dhe zhvillimin e vendeve te ndryshme te botes nuk ka mundur te shmanget varferia.
Ne syte e femijeve te varfer lexohet qarte vuajtja dhe mjerimi.
Ne buzet e tyre sikur belbezohet nje thirrje per ndihme.
Ah, sikur ne kete jete cdo gje te ishte e bukur dhe lumturia te mos mbaronte.
Ecim ne hapin e te pareve tane me ndershmeri e dinjitet me deshiren per te ndihmuar keto zemra te njoma qe jane bashkemoshataret tane dhe ne duhet ti ndihmojme qe te heqin sado pak urine dhe trishtimin.

- Poezi nga Griselda Aliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0