Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ali Pasha - Tundu Bejke E Bardhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

O duke u tundur zbret nga mali
Me shamine lidhur tek balli
Tundu moj beke e bardhe tundu
Natenee me hene duku(2x)

O ne mengjes pa gdhire mire
Do takonesh me barine
Bej te fle gjumi s'me ze
Cula more bie embele
E degjon e gezon xhani
I bie cules cobani

O kur me ben shkarpa ne brinje
Atje do ta bej pusine
Bejke moj e bardhe bore e malit
T'i je moj ilaci cobanit

O kur mbush uje tek burimi
Me dukesh si lule prilli
Tundu moj bejke e bardhe tundu
Natenee me hene duku

Tundu moj bejke e bardhe tundu
Natenee me hene duku
Bejke moj e bardhe bore e malit
Ti je moj ilaci cobanit(2x)


Ky tekst u dërgua nga Anisa Tepelene

Grupi Ali Pasha - Tundu Bejke E Bardhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tundu Bejke E Bardhe".
3. Video është e këngës "Tundu Bejke E Bardhe", por nuk këndohet nga Grupi Ali Pasha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Ali Pasha:


Komente 1