Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Fama
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Grupi Fama është grup artistësh i njohur. Më datë 3 Maj 2012, Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Qika E Mir", në bashkëpunim me Xoni & Grupi Fama.

Më datë 2 Nëntor 2012, Burak & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Shen Valentini". Me këtë këngë, Burak & Grupi Fama marrin pjesë në Zhurma Show 2012 në vitin 2012.

Më datë 4 Nëntor 2012, Burak & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Vampire".

Në vitin 2012, Grupi Fama publikojnë albumin "Per Ty Kendoj".

Në vitin 2012, Buraku & Grupi Fama publikojnë albumin "Live Me Grupin Fama".

Në Maj 2013, Burak & Grupi Fama marrin pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Falma", në bashkëpunim me Meti Alshiqi.

Më datë 21 Janar 2014, Burak & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Do Të Bëhem I Pasur". Për orkestrimin u kujdes Kushtrim Hajrullahu.

Më datë 21 Shkurt 2014, Burak & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Cigarja".

Më datë 25 Korrik 2014, Burak & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Gabuam", në bashkëpunim me Dafina Dauti.

Në Qershor 2016, Burak & Grupi Fama marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 me këngën "Pervjetori".

Më datë 6 Dhjetor 2015, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Jo".

Në vitin 2015, Buraku & Grupi Fama publikojnë albumin "Oj Dashnija Jem A Je Gjall".

Më datë 25 Shkurt 2016, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Çunat E Qefit". Me këtë këngë, Buraku & Grupi Fama marrin pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016.

Më datë 10 Prill 2016, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Po Te Pershendes". Muzika e këngës u punua nga Kushtrim Hajrullahu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Kushtrim Hajrullahu. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 20 Nëntor 2016, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Martesa Pa Dashni".

Më datë 16 Prill 2017, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Dy Ftyra". Muzika e këngës u punua nga Kushtrim Hajrullahu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Kushtrim Hajrullahu.

Më datë 16 Maj 2017, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Cikirushja".

Më datë 3 Dhjetor 2017, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Qaj". Muzika e këngës u punua nga Chipsi, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Chipsi.

Në vitin 2017, Buraku & Grupi Fama publikojnë albumin "Balada 100% Live".

Në vitin 2017, Buraku & Grupi Fama publikojnë albumin "Live 2017".

Më datë 8 Maj 2018, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Pë Ty".

Më datë 27 Tetor 2018, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Vret". Videoklipi u prodhua nga ASHA.

Më datë 18 Shkurt 2019, Gili publikon videoklipin "Susta", në bashkëpunim me Buraku & Grupi Fama. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani.

Më datë 11 Prill 2019, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Shoke Do Mbesim", të cilin e kanë realizuar në Podujevë. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba, ndërsa orkestrimin e ka bërë Wirusi.

Në Maj 2019, Gili merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Susta", në bashkëpunim me Buraku & Grupi Fama.

Më datë 28 Qershor 2019, Besart Halimi publikon videoklipin "Merrma Ti Zemren", në bashkëpunim me Buraku & Famën. Videoklipi u prodhua nga kompania ASHA.

Në vitin 2019, Buraku & Grupi Fama publikojnë albumin "Jarani Jem".

Më datë 14 Shkurt 2020, Buraku & Grupi Fama publikojnë për Shën Valentin videoklipin "Gëzuar Për Ty". Kënga është një baladë dedikuar dashurisë, muzikën dhe tekstin e së cilës i ka realizuar Kreshnik Avdiu. Kënga është vizualizuar edhe me klip, i cili i përshtate mjaft mirë tematikës që kënga trajton. Klipi i është besuar produksionit Vello dhe fotografit Norik Uka.

Më datë 30 Prill 2020, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Ajo M'lujti". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Ghulo.

Në Maj 2020, Buraku & Grupi Fama marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Shoke Do Mbesim".

Më datë 17 Shtator 2020, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Pa Nafakë". Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 16 Korrik 2021, Buraku & Grupi Fama publikojnë videoklipin "Gajle". Muzika e këngës u punua nga Bini Nebihu, ndërsa teksti u shkrua nga Fadil Topalli. Produksioni audio u realizua nga Bini Nebihu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Grupi Fama »

Komente 0