Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Komandant Adem Jashari  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Dasma Ne Gollak Me Krismat E Lirise"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naim Krasniqi (Rapsod)

Më Shumë Nga

Halil Bytyqi

14/10/2014

2014-10-14T07:32:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Komandant Adem Jashari" kënduar nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Diana Ruci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Komandant Adem Jashari
ne balle me U.C.K-ne
djemte tane prej luftetari
si Azemi e Shota bene

Ashtu si trimat ne kohe
dhimbja e shpirtit i mblodhi
barbariznit i thane Jo
si Isa e Mic Sokoli

U.C.K.-ja do fitoje
se mbron truallin e vete
thirrja e saj ne na bashkoje
si Shqiptaret e verteteMë Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Gollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet