Më mbaj mend (për 1 muaj)


Grupi Folklorik Gollaku - Jusuf Gërvalla

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jusuf Gërvalla".
3. Video është e këngës "Jusuf Gërvalla", por nuk këndohet nga Grupi Folklorik Gollaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Grupi Folklorik Gollaku - Jusuf Gërvalla  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/10/2016

2016-10-19T11:29:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jusuf Gërvalla" kënduar nga Grupi Folklorik Gollaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Grupi Folklorik Gollaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shpëtim Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pyet Kosova, kjo nënë madhja
Kush të vrau, kush të vrau Jusuf Gërvalla
Pyet Kosova loke e madhja
Kush të vrau, kush të vrau Bardhosh Gërvalla

Kush ju vrau ju thaftë dora
Se ç'po shtinë tinëz k'ta horra 2x

Pyet Kosova kjo nënë shkreta
Kush të vrau, kush të vrau Kadri Zeka
Pyet Kosova kjo nënë loke
Kush ja vret, kush ja vret bijt' e k'saj toke

S'keni vdekë, jeni gjallë
N'zemër t'kombit lapidar 2xMë Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Gollaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet