Më mbaj mend (për 1 muaj)

The Daggs - Botë E Paqe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mbjidhemi te rrenjët e njeriut me shpirt të lirë
Falemi me paqe dhe kërkojëm të rrimë mirë
Mirremi për dorje dhe lironemi gjithë bashkë
Jecjëm të bekuar ma jo vetëm pë’ Pashkë
Mbjidhemi te bota çë isht e njomë për ne të thatë
Natura po na pyen: nga, mua te ku më latë?
Mbjidhemi te bota, xathur si i pari burrë
Vumë një bimë paqje çë ngë ka teret kurrë
Ngë ka teret kurrë kjo paqe këtu
Ngë ka vdesënj kurrë kjo paqe këtu
Moj e bukura More
si të lashë e më s’të pashë
e më s’të pashë

TERRA E PACE
Torniamo alle radici dell’uomo dallo spirito libero
salutiamoci in pace e cerchiamo di stare bene
prendiamoci per mano e liberiamoci tutti insieme
camminiamo beatamente ma non solo a Pasqua
Torniamo alla terra che è gentile per noi testardi
la natura non fa che chiederci: dove mi avete lasciata?
torniamo alla terra, scalzi come il primo uomo
mettiamo una pianta di pace che non dovrà mai seccare
non seccherà mai questa pace
non morirà mai questa pace
O mia bella Morea
ah come ti lasciai
e mai più ti vidi
Grupi Shega
Publikimi: 22/01/2018
Muzika: Grupi Shega
Teksti: Grupi Shega
Arrangiamenti E Produzione Artistica: Shega E Fabio Rizzo
Registrato E Missato Da Fabio Rizzo Presso Indigo Studios (Palermo)
Masterizzato Da Andrea De Bernardi Presso Eleven Studio (Busto Arsizio, Va)The Daggs - Botë E Paqe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Botë E Paqe".
3. Video është e këngës "Botë E Paqe", por nuk këndohet nga The Daggs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Grupi Shega:


Komente 0