Më mbaj mend (për 1 muaj)


Habib Elezi - Falem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falem".
3. Video është e këngës "Falem", por nuk këndohet nga Habib Elezi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Habib Elezi - Falem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Teksti:

Kreshnik Avdiu

Orkestrimi:

Arti Rec

Komente

Asnjë Koment

09/12/2020

2020-12-09T17:00:09+00:00


"Falem" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Habib Elezi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Habib Elezi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Orkestrimi: Arti RecDërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dani & Labi - Falem

Unë pa ty nuk mund t'jetoj dot
e kam provu por çdo gje eshte e kote
emri jot ne çdo mendim
sjell sot dhimbje e lumturi

Kam me knu nje kong dashnie
flet per ty
fillon e kurr s'mbaron
mbylli syte e vetem ndi
zanin tem si te kerkon

REF. 2x:
Vdes edhe falem
nese me thua ti
pi edhe dehem
ne zemer kam vetmi
Vdes edhe falem
por ti jo nuk po vjen
zemra qan por nuk urren

Unë pa ty nuk mund t'jetoj dot
e kam provu por çdo gje eshte e kote
emri jot ne çdo mendim
sjell sot dhimbje e lumturi

Kam me knu nje kong dashnie
flet per ty
fillon e kurr s'mbaron
mbylli syte e vetem ndi
zanin tem si te kerkon

REF. 2x:
Vdes edhe falem
nese me thua ti
pi edhe dehem
ne zemer kam vetmi
Vdes edhe falem
por ti jo nuk po vjen
zemra qan por nuk urren
REF. 2x:
Vdes edhe falem
nese me thua ti
pi edhe dehem
ne zemer kam vetmi
Vdes edhe falem
por ti jo nuk po vjen
zemra qan por nuk urren

Liliana Kondakçi & Ardit Gjebrea - Falem

Falem në gjunjtë e tu,
bota është ndryshe,
falem në gjunjtë e tu
dhe vdekja shembet

Mos u zgjo,
ah, gjunjtë e tu, atje ëndrrat mbeten
Mos i zgjo
Në gjunjtë e tu harrova veten.

Malli po më rëndon,
Si gur në zemër
Malli po më rëndon
Ditë pas dite

Mos u zgjo!
Ah gjunjtë e tu, atje dhembja mbetet.
Mos e zgjo,
Në gjunjtë e tu kuptova veten

Një ylber i humb ngjyrat
Kur nuk të shohin sytë e mi.
Dhe kjo botë e humb qiellin
Kur nuk mbështes kokën tek ti.

Nuk të prek, se mos trembesh
Edhe nisesh për diku
Nuk ka jetë, nuk ka prehje
Pa gjumin tënd, pa shpirtin tënd, pa gjunjtë e tu

Adrian Rusta - Falem

Ndale,zot per mua ndale
ende e dua,ndalem
edhe mua,ndalem
e ti thua
Mban mend puthjet e mia
Mban mend kur me ty flija
Mban mend kur si femija
Qeshnim me lot
(ref)
Fale,per netet pa gjum o zot
Fale,per vjetet qe me shkojne kot
Fale per neser fale sot se shum e dashuroj o zot ( e dashuroj o zot)

Ndale zot per mua ndale ende e dua ndalem edhe mua ndalem e ti thuaj
mban mend puthjet e mia
mban mend kur me ty flija
mban mend kur si femija qeshnim me lot
(ref.)
Fale per netet pa gjum o zot
fale per vjetet qe me shkojne kot fale per neser fale sot se shum e dashuroj o zot,( e dashuroj o zot)
Fale per netet pa gjum o zot
fale per vjetet qe me shkojne kot fale per neser fale sot se shum e dashuroj o zot,( e dashuroj o zot)
Faleeee,pa gjum o zot
Faleeee,qe me shkojne kot
Ti faleee per netet pa gjum o zot faaalee qe me shkojne kot
Tiii faleeee pa gjum o zot hhuhuuhu qe me shkojne kot falee pa gjum o zot falee
qe me shkojne kot ti faleeeee ( e dashuroj o zot)
Më Shumë Këngë Nga Habib Elezi:


Komente mbi këtë këngë