A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Hajriz Berisha - Kojshike


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

(0) 🆕

10/09/2017

2017-09-10T15:10:09

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Sokol KociKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kojshike" kënduar nga Hajriz Berisha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Hajriz Berisha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Black Dozz - Kojshike

BLACK DOZZ:
SA HER DAL NBALLKON MET PA OJ KOJSHIKE
SYT PO TI HAPI KUKU QFAR QIKE
QIK SIMPATIKE E VOTHT DER TE GUJT
POM PELQEN E POT PELQEJ SE KOM PER ME LUJT
OJ KOJSHIKE MLA PA MEND TI MLIGE
DEL MU SHETIT TI NSANDALLE UN NPATIKE
O TA HA SYNIN QE E KI SI RRUSH
HAJDE KTU TE UN SE MKALLE MBONE PRUSH

MR.KIMMO
TI E DIN TRIPIN TEM BOTEN TY TA KUPTOJ
MOS U MUNDO ME MA PRISH SE PER TY KEJT I BOJ
HAJDE OJ KOJSHIKE SE KEJT UM LIGE
EDHE BABA JEM PO THOT KSHYR KSHYR QFAR QIKE
SE SA HER QE PO DEL TI NE QYTET
POT PIKEN DO BALA TY ME OPEL KADET
TI SJA RRAS HICH EDHE UDHEN E VAZHDON
KUR KALON NGAT MEJE EDHE VETLLEN PO MA QON

REFREN:
TI KOJSHIKE OU QFAR QIKE
SA HER KALON TI NSADALLE UN NPATIKE
OU KOJSHIKE MU UM LIGE
KUR KALON NGAT MEJE KUKU QFAR QIKE

MR.KIMMO
OUU KOJSHIKE NZEMER UM LA PIKE
DU MU KON ME TY DERI NFUNDIN E KSAJ DITE
DU ME MET PAS NKREVET E ME BO STILA NVETI
UN E DI MA MIR SE ME TY O LEZETI
OU KOJSHIKE SYT MU MI ZDRITE
MU MA THEVE KEJT E KET SEN SE KOM PRITE
STRATEGJIN E TRUPIT EKSHEN 433
EDHE SONTE RRI ME MU E VAZHDOJM SIKUR DJE

BLACK DOZZ:
UN E DI QYSH DO DERSHIREN TA PLOTSOJ
DOGGI STYLE DER NSABAH DOZZA SNALET E VAZHDON
OKEJ UN E DI POZIT PAK MA EXTRA
POZIT MA E CHARRT POZIT QE E THIRRIN GANGSTA
KOJSHIKE MU KEJT UM TRANOVE
EDHE PJEST E TRUPIT TI PESH MU MI QOVE
NALU PAK KOJSHIKE SE BERBAT TI UM BONE
PER SONTE U BO BOLL TASH I GJUNA SHOQES TONDE

REFREN:
TI KOJSHIKE OU QFAR QIKE
SA HER KALON TI NSADALLE UN NPATIKE
OU KOJSHIKE MU UM LIGE
KUR KALON NGAT MEJE KUKU QFAR QIKE

EY KIMMO KSHYR KSHYR QFAR KOJSHIKEE
OUU DOZZO MKALLI QFAR QIKE AH
KS KS OJ KOJSHIKE KOJSHIKEEEEEEEE...

REFREN:
TI KOJSHIKE OU QFAR QIKE
SA HER KALON TI NSADALLE UN NPATIKE
OU KOJSHIKE MU UM LIGE
KUR KALON NGAT MEJE KUKU QFAR QIKE

JE JE JE JE JEE OUU JE JE JE JE OU OU
KUR KALON NGAT MEJE KUKU QFAR QIKEEE

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Kojshike

kojshike mke vnu nhall
spo guxoj as nder me dal
çysh me dal kur t'kam perball
ment prej kreje mi ke mar
hajde dil e pim nji kafe
e ti ndrrojm nja-dy tri llafe
nuk i dihet vjen kismeti mun me na shku muhabetii

syri keq mos t'paft o djal kem çillu me ni mahall kan me na çit lloj-lloj fjal
kan me thon fare kan dal besa-bese e kam prit m'del perpara dit per dit prit kojshi prit dhe naj dit jo nuk ban ket pun me rrit

fjalt e botes fund nuk kan
nuk jam bibel e as kuran
skem qellu as fis as far thjesht banojm me ni mahall
kur dashnija t'mari er sun e ndal as bota vet
mos e zgjat ket pun ma shum hajde ti a po vi une

ti me fjal zemren ma mer po m'percjell drit e terr nga ballkoni kur se pres thu kojshike mirmengjes
na dhasht Zoti ymer tgjat edhe shneten me nafak
me ta prish se kam nijet met idhnu ty Zoti m'vret

ah kojshike ah kojshike te mora e sun me ike te kam lyp me qiri e bisht te kam pas ne der te shpis

çka eshte shkru nuk ndryshohet
cka eshte e jotja e huja s'bohet rreth e rreth botes mej ra prap te ti kam me ardh

Rap Side - Kojshike

yeahh ex ex extral beat

zemer qaq shum qe po t du po du me t pa tu e bo yllin hahahahahaha

-Sa her qe t sho rruges nalna e menona po du me ja ni zonin po ngaj mos po voona e veti sa o bo ora nalet edhe po kqyr i afrona po nina mir po ma han me ni mnyr une pak ajo pak me dit qa po du sakt shum um pelqen krejt i kisha dhon me pas fat kojshikja mu ka bo hor me banu ni lagje tre weq sa ka fillu misioni tash i lypi do ide
diku n mahall tem qat rrethin ja nisi pluhni spe shu prej ballkoni dal me pa prej xhomi
befasia e madhe vjen qatu kur si ki met i ra guximi per shoqni se po tutet vet u vesha u ndreqa dhuraten e morra me veti spo di ka mja nis a ma shkurt mas shpejti rastin nuk e lshoj po filloj ndjenjat ja zgjoj ma e mira je edhe me mu ke me koon

reff-

-Sa her m bjen n men e pi edhe ni got kojshikja jem o ma e mira n bot ti nuk e din qe mu ke bo pik e nese nuk vjen un ko me t ik krejt qa po du me ty me kon hajde mo thum nuk e kom veq me t zon .....

I shkoj te dera me dy mene
pe lypi ka hi perkrahjen
e ki prej meje si banore e re
numrin e telefonit po ja dha ma jep t vetin nese e kapa n dor tu e dridh kreit qytetin buzqeshjen ja duu ajo qe um rrin n men
e nguci (hëhë) bash per qefin tem se je ma e mira e spo muj me lon veten qet mir e di qe dikur ki me ardh ski mu terhek
kojshiken tem me asnjonen se ndrroj tjeter nuk du per tjera mo as qe menoj sa her e sho rruges me hec po skom fuqi
diqka shum e madhe ma e shtrejt se dashni
kojshike me ty ko me kon edhe ti me mu ma t mir sun gjon hajde mo thum t du nese nuk e nje se ke pa ma t bukren n bot
sa her kur te menoj e pi edhe ni got ..........................................

reff-

-Sa her m bjen n men e pi edhe ni got kojshikja jem o ma e mira n bot ti nuk e din qe mu ke bo pik e nese nuk vjen un ko me t ik krejt qa po du me ty me kon hajde mo thum nuk e kom veq me t zon .....teksteshqip.com © 2007 - 2018