A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Hajrulla Emini - Kenge Per Tanushen


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/12/2009

2009-12-02T12:36:12

Nje mengjez plot me bor
kan dal trimat me pushk n'dor
ne gjith boten lajm i par
se n'Tanush trimat kan dal
Kan dal trima e s'frigen kurr
n'Koder t'furres vun flamur
o me gjak po e mbrojn bajrakun
japin jeten e s'kursejn gjakun

Nga Tanusha qe digjej flak
mer kushtrimin dhe Sharri plak
Shipkovic n'Gajre e Poroj
mbushen malet djem drangoj
merr kushtrimin mali e fusha
n'istikam edhe Radusha
si shqiponja i ka ba nana
s'njihnin,,ujq,,e as,,luana,,

Karadaku kur na u qu n'kam
ngjeshi rradhet vullnetar
po vijn trimat nga qdo an
se n'Sllupqan qerdhen e kan
N'zon t'Likoves ne Mateq
esht trimnia e vertet
si shqiponjat kamb kan ngule
thu se u ngjall Baca Sule

Hej dridhen zyret n'qeveri
N'Haraqin trimat kan hy
desht dikush kafe me pi
por si akull n vend u ngri
pra Ju lumt trima dai
qe luftut per barazi(liri)
veq nji gja ne ju premtojme
kurr Deshmort sdo ti harrojme

Teksti dhe muzika Hajrulla Emini
Kenduar per here te parë ne vitin 2002

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019