A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Haki Godanci - Gjyshi Im


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/01/2018

2018-01-12T12:24:05


It's a long time that we try finding the lyrics to "Gjyshi Im" sung by Haki Godanci.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Haki Godanci attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Nora Ndreu. We wish that's the lyrics you are looking for:

Na thone jeta eshte e gjate
Kur per ne ka qene merak
Kur tregohet ajo e bute
Kujdes bije se eshte e shkurte

Dite e nate i han maraku
Ju therr zemra e ju theret gjaku
Te gjithe shpinen me ta kthy
Nane e babe jane me ty

Baba qiell e toka nane
Gjyshi diell e gjyshja hane
Banu jete ma e lehte
Na i len me gjate me ndejt

Ref...
Ah moj jete qe me ke gati jam
Vone e mesoj se ç'eshte familja
Se borxhli jem na me ta
Zemra djeg çka shpirti ka

Kur qesh buza e rrjedh loti
Gjaku eshte bekim prej Zoti
Nane e babe me u pa
Haje moter hajde vella

Kur na therret ne krenaria
Nip e mbese kur vijne te shpija
Me mungon puthja mes ballit
Gjyshi im po vdes prej mallit

Baba qiell e toka nane
Gjyshi diell e gjyshja hane
Banu jete ma e lehte
Na i len me gjate me ndejt

Ref...
Ah moj jete qe me ke gati jam
Vone e mesoj se ç'eshte familja
Se borxhli jem na me ta
Zemra djeg çka shpirti ka


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018