A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hala Osmanollaj - Rejhan


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/05/2016

2016-05-21T19:10:43

Song from the album:

"Lamtumirë"It's a long time that we try finding the lyrics to "Rejhan" sung by Hala Osmanollaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Hala Osmanollaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Mentor Kurtishi. We wish that's the lyrics you are looking for:

Toka s`mund t`jeton pa djellë
sikur trupi moj pa shpirt
Pranvera s`lulzon pa shi
si t`jetoj pa dashuri

ref:
Rejhan oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç për ty unë mendoj

Rejhan oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç për ty unë mendojjjj

Kënga s`këndohet pa sharki
si t`jetoj pa dashuri
zemra m`dhem kur jam pa ty
në mendime me lotë në sy

ref:
Rejahn oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç për ty unë mendoj

Rejhan oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç për ty unë mendojjjj

Kush ti lindi flokt e gata
kush ti lindi syt e kaltra
sa herë kur po del n`takim
zemrës sime i jep gëzim

ref:
Rejhan oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç per ty unë mendoj

Rejhan oj Rejhan
sa e bukër je mjo gjan
Rejhan oj Rejhan
veç per ty unë mendojjjj

Aamaaaaan amaaaan amaaaannn amaaann amaaann
Kush ka fjalë ma t`mir
që t`ma jep kët jetë
se s`du t`jetoj
qare veq ki me i pa tokë dhe qjellë
me kërku dhimbjet
aaaaahhhhaammmmann ammmmaaan aaaammman amannmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019