A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Hala Osmanollaj - E Kam Emrin Kosovar


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/05/2016

2016-05-21T19:10:42

Song from the album:

"Lamtumirë"It's a long time that we try finding the lyrics to "E Kam Emrin Kosovar" sung by Hala Osmanollaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Hala Osmanollaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Besnik Dragaj - E Kam Emrin Kosovar

Iku Nata E Vjen Dita Plot Me Halle
Shtatin Rita
E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

Por Sa Shoh Shqiptarë Me Sy
Tanë Kosova është Aty
Mua Më Thrasin Gurbeqar Por Kam Emrin Kosovar
E Kam Emrin Kosovar

Iku Nata E Vjen Dita
Plot Me Halle Shtatin rita
E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

E U Nisa Për Gurbet
Gjithkush Qan Hallin E Vetë

Por Sa Shoh Shqiptarë Me Sy
Tanë Kosova është Aty
Mua Më Thrasin Gurbeqar Por Kam Emrin Kosovar
E Kam Emrin Kosovar

Gresa Behluli - E Kam Emrin Kosovar

iku nata e vjen dita plot me halle shtatin rrita e u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet e u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet per sa shoh shqiptar nne sy tane kosova eshte aty nne therrasin gurbetqare por kann emrin kosovar e kann emrin kosovare

per sa shoh shqipetar nne sy tane kosova eshte aty nne therrasin gurbetqare por kann emrin kosovar e kann emrin kosovare

aty qel ni lule boree me zjedh arom kosove,
aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur.

por sa shoh shqiptar me sy ton kosova esht aty mua m`thrrasin gurbetqar por kam emrin kosovar e kam emrin kosovar .por sa shoh shqiptar me syton kosova esht aty muam thrrasin gurbeqar po kam emrin kosovar e kam emrin kosovar.

por sa shoh shqiptar me sy ton kosova esht aty mua m thrrasin gurbeqar por kam emrin kosovar,
por sa shoh shqiptarme sy ton kosova esht aty mua mthrrasin gurbeqar por kam emrin kosovar.

Shkurte Fejza - E Kam Emrin Kosovar

Iku nata e vjen dita plot me halle shtatin rrita.
E u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet.
E u nisa per gurbet gjithekush qan hallin e vet.

por sa shoh shqiptar me sy tane kosova eshte aty
mu me therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kann emrin kosovare x2

Aty qel ni lule bore, e me sjell arom kosove.
Aty qel o ni bozhur, kuq e zi por si Flamur.
Aty qel o ni bozhur kuq e zi por si flamur.

por sa shoh shqipetar me sy tane kosova eshte aty mua m`therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kam emrin kosovare x2

E gjat dita i gjat vjeti qysh se zuni fill gurbeti.
Si qendroj oh une i shkreti ni grusht dhe e kam me veti. Si qendroj oh une i shkreti ni grusht dhe e kam me veti.

por sa shoh shqipetar me sy tane kosova eshte aty mua m`therrasin gurbetqare por kam emrin kosovar, e kam emrin kosovare x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019