Më mbaj mend (për 1 muaj)


Halil Bytyqi, Naim Krasniqi & Ise Llapqeva - Besim Ndreca

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Besim Ndreca".
3. Video është e këngës "Besim Ndreca", por nuk këndohet nga Halil Bytyqi, Naim Krasniqi & Ise Llapqeva.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Halil Bytyqi, Naim Krasniqi & Ise Llapqeva - Besim Ndreca  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Naim Krasniqi (Rapsod)

Më Shumë Nga

Ise Llapqeva

13/06/2014

2014-06-13T19:59:06+00:00Me 3 maj '95,
tym e flak po shkojn t ret,
ere baroti kah po vjen,
pushk e gjak nmalsine e re,
me nje fshat rreth suharekes,
ah nje trim/burr mur plumbi i vdekjes,
Besim Ndrecaj djal azgan,
su korit kurr per te gjall.

Le e rrite ne Maqitev,
ku ka pas trima perher,
me armikun su pajtu,
su frigu ase su dorzu,
vujti ne burgjet sorbo-sllave,
per keto troje shqipetare,
se pranoj trimi roberin,
gjak e jete dha per liri.

A qu nkam Dragan Shoshkiqi,
i Libizhdes komandiri,
e po shkon nshpi te besimi,
e lyp ne shtepi por sun e gjet,
tuj punu ish n'suharek,
niher pi shkon ne zyre t'vet,
fill ne zyre i ka shku,
e Besimit ju ngermu,
zgjat alltien me dorezu,
Besim Ndrecaj djal azgan,
ndal Shoshkiq bre naj ka than,
tash alltin kam meta nxan,
priti plumbat n'lule t'ballit,
qikjo eshte arma e shqipetarit,
qe ta jap pa ngurru,
vllazniv gjakun me jau pagu,
i ke rreh e i ke mundu,
shume tortura juke ba',
priti Plumat more shka.

E la coft - i lumt - n'zyre Shoshkiqin,
shkit e ti shpejt pasken ik,
ne dasht Zoti me pshtu vet,
per Draganin spa kan dert,
qysh e lypi aj e gjet.

Besim Ndreca trim daji,
del prej zyres shkon ne shpi,
mej largu rob e thmi,
me luftu kunder serbis,
po qetniket e kan hetu,
ne c'do ane e kan rrethu,
ne c'do ane e gjuajn besimin,
por plumbat sja rrudhin synin,
se shqiptari e ka adet,
n'fush t'mejdanit qetashti me dak.

Besim Ndrecaj trim ishte dek,
zullumqarin naj ka hjek,
a naj past shpirti rahmet,
emri i tij kurr s'harrohet,
me rrespekt n'breza e kujtojm.

Autor: Hamez Llapqeva


Ky tekst u dërgua nga Shaqir Berisha
Më Shumë Këngë Nga Halil Bytyqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet