A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ura E Miqësisë

Janë të mëdha
Në Pejë urat
Mbi Bistricë,

Janë të mëdha
Mbi Ibër urat
N`Mitrovicë,

Janë të mëdha
Në Gjakovë urat
Përmbi Dri,

Janë të mëdha
Mbi Sitnicë urat
Në Vushtrri,

Ka të mëdha
E më të mëdha
Ura n`këtë tokë,

Por më e madhja
Më e forta
Është një urë

Që i lidhë
Dy shokë.

- poem written by Halil Xani


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019