A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mërgimin

Kur U Nisën Për Kurbet

Kur u nisën për kurbet
E mashtruan Pajtimin
Po shkojmë te daja,

Kur shkelën në tokë të huaj
Djali i vogël u habit
Te dajtë s`ka tramvaja?!

Duke shëtitur në park
Në mes njerëzish të huaj
Voglushi vuri re,

Ju m`keni mashtruar
Këta s`janë dajtë e mi
Nuk flasin si ne.

Kur ulen për të ngrënë
Lë një vend të zbrazët
Për gjyshen në fshat,

Nuk i bëjnë përshtypje
Lodrat as qyteti
Dot s`bëhet rehat.

- poezi nga Halil Xani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019