Më mbaj mend (për 1 muaj)

World Visioni Na Harroi

Prit tre muaj
I katërti shkoi
World Visioni
Na harroi.

Kaloi vera
Vjeshta po vjen
Kjo shoqatë
Material s`po bjen.

Dhe na thonë
Mos u ankoni
Se pak shumë
Ju po kërkoni.

Ne po presim
Qemë të pafat
Që kemi punë
Me këtë shoqatë.

Skënderaj, 2000

- Poezi nga Halil XaniNuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim