Më mbaj mend (për 1 muaj)

Halit Gashi - Kreshtat E Kosovës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  83

Kreshtat e Kosovës kanë marrë ngjyrë të kuqe,
Krushqit e dardanit janë nisë me marrë nuse,
Po u prin përpara shqipja e Kastriotit,
Lul’ bozhuret çelin nëpër flakë t'barotit.

Oj Kosovë e kuqe do ta sjellim dritën,
Gryka jonë e skuqur ngjall Azem Galicën,
Toka jonë e djegur po lahet me gjak,
Ty ta falim jetën - po na duket pak.

Na u bënë kala kullat me bedena,
Prapë n’këtë tokë po rriten Hamza dhe Adema,
Amaneti i tyre ta fitojmë lirinë,
Me pushkë mbrojmë Kosovën,
E nderojmë Shqipninë.


Ky tekst u dërgua nga ...........

Halit Gashi - Kreshtat E Kosovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kreshtat E Kosovës".
3. Video është e këngës "Kreshtat E Kosovës", por nuk këndohet nga Halit Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Halit Gashi:


Komente 0