Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hapat - Simboli Perjetesise Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Puthjen e saj kerkova unë
por atë nuk e gjeta askund
e sa më larg që e kam
shpirtin e saj e ndjej më pranë.

Të dua, deri në pafundësi
Ty të dua, për çdo fjalë që m'thonë për ty...

Ti je- jeta, ëndërra që e shoh çdo natë
Ti je shpresa-ndjenja ime më e zjarrtë
Je simboli im i përjetësis
Je e vetmja që zgjon e më mban larg vetmisë.

Buzët e saj të ngrohta, i doja
fytyrën si ëngjëll t'ia ledhatoj
sytë që i shkëlqejnë si kristal
sa herë që e shoh mbes pa fjalë.


Ky tekst u dërgua nga Leo


Publikimi: 23/05/2010
Festivali: Top Fest 7Më Shumë Këngë Nga Hapat:


Komente 0


Hapat - Simboli Perjetesise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Simboli Perjetesise".
3. Video është e këngës "Simboli Perjetesise", por nuk këndohet nga Hapat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.