Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala & Tahir Drenica - Zanes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

e mire boll ne der te dhomes
trash ma paska dhamin gojes
ma ki syni si sahati i dores
ma ki vetllen si gajtan i shkodres
ma ki vetllen gajtanli
balli i yt dukatlie
syt e zez si rrushi ne qarshi
hun e drejt kalemli
faqet e buta si mitli
gojen e vogel si kutie
mjeker te shkurt mitli
fyt yt gastarli
doket ujit kah po e pin
njgitem nalt kryt e mire per sargi
kriht t'gjan per mitan kutli
mjedis e kputne per shamie
vithet t'gjana thojshin per dimie
kamt e bardhe per jemeni
lum un i lumi si te kam kojshie
kur te merzitem vi e rri
vec me hjek te shkreten merzi
ne na knojn bylbylat permi
lutem zotit vasho un e ti
ku po e bajm ni nej me ty
n'fush te verdhe e ne bari te ri
ne na knojn bylybat permi
ngojn bylybat cka po m'thojn
lum te na t'lumt per shoqi shojne.


Ky tekst u dërgua nga  drenasi

Hashim Shala & Tahir Drenica - Zanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zanes".
3. Video është e këngës "Zanes", por nuk këndohet nga Hashim Shala & Tahir Drenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0