Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hashim Shala - More Toka E Shkretë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mori toka e shkrete
Çka po han ti
Me ate dhe te rande
Po i mbulon djemte e ri

Po than zemra nane
Moter e vllazni
E more Ferizin
Lul per bukuri

Prindet e Halilit
Kurgje s'kane kursy

Kurgje s'kane kursy

Poshte e nalte
Spitalet e shkreta
Barna per mushkeni
O Feriz s'un gjeta

More vella i joni
I bane 18 vjet
Thone lum e shyqyr
Doren tash na ngjet

Bojshe pune ne shpi
E ma shume ne venesht

E ma shume ne venesht

Kur ka ardhe bashkesia shok
Ne spital me t'pa
Malli t'kish pas marre
Ke fillu me qa

Tash m'u çelen syte
O bac kur te pashe
Po atje ne shpi
A jane te gjithe shendoshe

Per mu hiç mos vetni
Ymri m'u ka sos

Ymri m'u ka sos

Nuk po me dhimbet shpirti
Po t'rite e shoqnia
O koka shkru e
Me u nda nga pernedia

Vdiq Ferizi trim
Tuj lane amanet
Oj nane e motra
Bani ju gajret

Na tane kemi le
Te gjithe kem me vdek

Te gjithe kem me vdek


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Hashim Shala - More Toka E Shkretë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "More Toka E Shkretë".
3. Video është e këngës "More Toka E Shkretë", por nuk këndohet nga Hashim Shala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hashim Shala:


Komente 0