Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - Ëndrra E Fantazisë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Shumë kohë e shumë vite
vendosa të shkoj në vendlindje
të vizitoj - oj familjen
dhe të shoh shoqërinë
të vizitoj - oj familjen
dhe të shoh shoqërinë

Askënd nuk e shoh
askush nuk po më pret
asnjë nuk po më thotë
mirë se ardhe o shok

Askënd nuk e shoh
askush nuk po më pret
asnjë nuk po më thotë
mirë se ardhe o shok

Kur dal në qytet
jam i vetëm e rri vetë
kur dal në qytet
jam i vetëm e rri vetë

Shoqëria ish larguar
në studime kishin shkuar
shoqëria ish larguar
në studime kishin shkuar

Unë njeri i vetmuar
në rini të paharruar

Askënd nuk e shoh
askush nuk po më pret
asnjë nuk po më thotë
mirë se ardhe o shok

Askënd nuk e shoh
askush nuk po më pret
asnjë nuk po më thotë
mirë se ardhe o shok


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajHaxhi Dauti
Publikimi: 15/09/2021


Haxhi Dauti - Ëndrra E Fantazisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndrra E Fantazisë".
3. Video është e këngës "Ëndrra E Fantazisë", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0