Herolind Ramabaja
(1992-2013)
  • Vendlindja:
  • Kamenice 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Herolind Ramabaja është këngëtar i njohur. Herolind Ramabaja (Hero Thug), u lind ne Kamenice. Ka qene pjese e grupit Intact Crew dhe kishte disa kenge si: "Ktu o Ghetto", "Hallall boma nana" etj.
Në qershor te vitit 2013, ne fshatin Ranilluk ka ndodhur një aksident trafiku në mes një veture civile dhe një kamioni. Si pasoje e aksidentit ngasësi shqiptar i veturës nga lëndimet e marra ka vdekur në vendin e ngjarjes. Sipas policisë me urdhër të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje ngasësi i kamionit mashkull shqiptar. Enver Murtezi shef i emergjencës në spitalin e Gjilanit ka konfirmuar se i aksidentuari, shoferi i veturës i cili ka vdekur quhej Herolind Ramabaja (1992) nga Kamenica.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »