Tema: Poezi Dashurie


Dashuri E Fsheht

U njohem kur ishim shume te rinje
Asnjehere se mendoja se ç'do ndodhe me ne
Dashurin qe kishim per njeri tjetrin
S'kishim guxim me e shpreh.

Kalonim rrugeve te qytetit
Une dhe ti bashk me shoqeri
Shikimi yte fshehtas i zjarrt
Buzeqeshja jote e embel si mjalte.

Dita dites dashuria vjen e rritet
Erdhi momenti kur mbetem vet
I thash te lutem ma jep fjalen
Kur te te them dicka mos me ler vet!

Ajo nisi e buzeqeshi
Me tha thuaje çka po pret
kete gje qe ndjen ti per mua
Une shume heret e kam verejt.

Iu afrova me gjithe gezim
Koka saj mbi gjoksin tim
I thash te dua zemer
Me tha edhe une ty shpirti im.

- Poezi nga Heroina Rexhepi-Neziri


- U dërgua nga Herorex81 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Heroina Rexhepi-Neziri


Komente 0