Tema: Poezi Për Trishtim


Ikja '99

Errësirë mbreteronte mbi qiellin
Bora token, e kishte mbuluar
Frika dhe heshtja mbizoteronin ne çdo anë
Dëgjoheshin vetem zërat e fëmijeve duke qarë!

Sa dhimbje kishim qe te gjithe
Po iknim dhe nuk e dinim ku?!
Nen driten e henes ecnim ngadal
U dridheshim nga te ftohti qe kishte kaplu.

Male e fusha ne kaluam
Dhe filloi te agoi dita
Lotet ne fytyre me jane ngrire
E lash vendlindjen aty ku u rrita.

- Poezi nga Heroina Rexhepi-Neziri


- U dërgua nga Herorex81 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Heroina Rexhepi-Neziri


Komente 0