A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Kosovën

Kosova

Gjaku i deshmoreve u derdh per ty
Sakrifica dhe mundi u be per ty
Te gjitha gjerat ne jet
u bene per ty.


Gjaku i humbur kurr nuk tretet
Kombi shqiptar gjithmon shqiptar
mbetet.


Po jetojm ne Kosov
Ne kete vend e atdhe
Po e shkelim token
Qe permbi eshte e mbuluar
me dhe.


Edhe sa do te jetojm
Edhe sa do te vdesim
Fjalen Liri athua
Deri kur po e presim.


Trima bujar ka Kosova
A thua do te mbesin gjithmon
Athua emri i tyre do te tretet
Athua Kosova shtet do te mbetet.


Kosova u clirua nje here
Nuk ka gje qe e mboshte perseri
Nuk ka gje me te shrejte
Se fjala Liri.

Nena,mos vajtoni
Gjaku i tyre u derdh per Liri
Gjaku i tyre po mbizotron
ane e mbane.


Kosove, je e mbuluar ane e mban
me shqiptar
Ane e mbane me Kosovar
E mbi te gjitha me nje shtet
Kombetar.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda Laqaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019