A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Stinët

Nje Nate Vere

Ne kete nate
E vetme rri
Nje dallendyshe fluturon
E krejt qyteti ne qetsi,

Po mendoj e shikoj
Sa shpejt
Po shkon vera
E me radh vine stinet e tjera.

Ne kete nate
Vone
Nje zog ne dritaren
Time cicerone
Zgjohem ngadal
E shikoj verdall.

Paprit dicka ndodhi
Zogu fluturoi
Ne kete nate vere
Te gjith I zgjoi.

U zgjuan ngadal
E duke shikuar
Une e vetme
Ne dritare duke menduar.

Zogu ciceronte
Paprit u zhduk
Mendoja mendoja
Heren tjeter perseri ta takoja.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  12

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019