A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

E Vogel S'jam

Nuk jam e vogel
por edhe e madhe
lodrat nuk me
pelqejn fare.

Motres time
ia kam lakmi
ajo meson
e une luaj
si femij.

Me nuk jam
e vogel
me nuk jam femij
dua te mesoj
dhe te kem liri.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Nuk ka akoma asnjë votë