A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Shoqja Ime

Nje lumturi ne cast e shikova
ne syte e saj shkelqente nje shkelqim
por e dini seq ndodhi
ajo iku ne perendim.

Jo aq larg nuk shkoi
vetem shkollen e nderroi
e une e hutuar isha
se vetem ate ne jete e kisha.

Vajzen flokverdh
cdo nate e enderroja
syte e bukur smund ti imagjinoja
cdoher te prisja
e une vetem mendoja.

Emrin e saj
ende e kujtoj
sa shume e dua
kurr sdo ta harroj.

Ndoshta e shoh
por ndoshta sdo ta njoh
ndoshta me sdo te ishte
ndoshta vend ne mua sdo te kishte.

Harroj s'besoj
mendoj lundroj
shoqen time ANISEN
asnjeher sdo ta harroj.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  72

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019