Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Nje Vajze Pa Fat

Nje vajze pa fat une isha
por nje zemer te bardh e kisha
nje enderr qe smund ta harroja
nje jete te mire qe smund ta jetoja.

Fati ne duart
e mia ishte
po ai shpejt humbi
por ai u zhduk
dhe se di kush e mori.

Jeta pa fate nuk jetohet
dhimja nuk anashkalohet
endrrat vetem po shtohen
por nuk e di a realizohen.


Shpresoj qe fati
te na ndihmoj
shpresoj se endrrat ti realizoj
shpresoj se ishte e kot
une nje vajze pa fat ne bote.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet