A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fatit

A kam fat a kam gezim
a kam lumturi a kam pikellim
a kam humbje e krenari
a jetoj nje jete me dashuri.

Fatit tim iu drejtona
fat i till e nuk gezona
fat qe eshte lumturia
jete qe e gezova nga femijria.

Ne mesin e mijra syve
shoh driten
rruga ndriqon
athua shoh fatin
athua terri po me mbulon.

Sa veshtir eshte jeta pa sy
sa veshtire e kam te shoh ty
oh fati im.

Fatin nuk e gjeta
por ate mua ma dha jeta
fat kurr nuk kisha
por e drejte-perderejt
tani une isha.

- poezi nga Herolinda Laqaj


- Poezia u dërgua nga Herolinda1 -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019