Tema: Poezi Për Fëmijët

Kukulla Ime

Kam nje kukull bukuroshe
Syte lara-lara quhet Laroshe
Emri saj për mua ka vlerë
E dua dhe e përqafoj si përhere.

Sa here qe kthehem nga shkolla
mesimet ia rrefej ne vesh
ajo kuptoi s'kuptoi vetem e di
se dy dhe tre bejne pese

Une po loz me te dhe po
kenaqempor,ajo don te
luaj me shume,une kur s,kam
kohe s,hidherohet fare.

- poezi nga Herolinda Salihu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  26Më shumë nga Herolinda Salihu