A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Prinderit

O PRINDERIT E MI QE JENI NE MERGIM
MALLI ME KA MARRE QE ASKUSH SE DIN,
PIKELLIMIN QE KAM PER JU E DIN ZEMRA IME
QE JU DERGON PULSE ATJE NE MERGIME.

NUK DUA T'ME HARRONI O PRINDERIT E MI
SE VETMIA ME MBYTI PA JUVE TE DY,
E DI SE S'ME HARRONI ,SIKUR EDHE UNE
POR DUHET TA DINI SA VITE SHKUAN PA JU.

PA PRINDER ESHTE VESHTIR E TE JESH NE VETMI
SA CEL E MSHEL SYTE MALLI ESHTE ME TY
UNE JU KAM SHRIT E JU KAM XHAN
SE PERPOS JUVE TJETER PRINDER S'KAM.

- poem written by Herolinda Salihu


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019