Më mbaj mend (për 1 muaj)


Hija Jetes - Po Doni Vota

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Doni Vota".
3. Video është e këngës "Po Doni Vota", por nuk këndohet nga Hija Jetes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Hija Jetes - Po Doni Vota  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

21/10/2007

2007-10-21T09:33:02+00:00



vers. 1

ishalla shi apet nuk bjen,dimri si vjet nuk vjen
trupi po dhem, spo di sen qa ka met pi meje pa u shem
gjeje vreje a thu sa njerz sot menojn jetojn keshtu
mes meje e teje a thu per sa lufta nuk ka perfunu
u shliru kush ka luftu,nuk ka buk n'sofer me shtru
per me jetu e mbijetu nuk kan as per mej shkollu
fmit e vet per kiamet femijet rin tu e kalu
dikush shef per lezet me pare tona tu jetu
era barut ndrenic po vjen neper tenda njezt po flejn
nuk po rej nuk ka skej skamje anej skamje knej
neve flej hajnat ska frej per dit tmira nuk ka shej
veq deshira holl si pej po na man gjall si per'her

REF :

po doni vota nuk ka ma llafe tkota boll u bo
puna juve mir u pa duhet koh po edhe sa
dit a vjet fale pra deri sa tngopesh pare vlla
deri ku jem ti thu a ka durimi jon ne fuund ka ra (x2)

vers. 2

kqyrem drejt mos e ul kryt
vetja jote ka met myt
njerzt kejt ka ti i kan syt
ki kujdes politik e fryt
jeni da jeni perqa
kush per kerkon nuk o mo vlla
kush i ardhshem tu u ba
veq njo u kon qe ka pas za
si Rugova mo nuk ka
kush u kon aj shum mir u pa
emrin e tij per veti me bo
po munohen shum disa
badihava e ki o vlla
populli jon shum mir e din
edhe me laps edhe trim
ka haru qysh me kon prind
jeta i ka shku tu munu
qit ven me pavarsu
me perparu kejt i ka fliju
per qit sen aj ka menu
tash kta tjtert veq tu rejt
e tu nejt nkarika t'ulun
fjalt e tij tuj perserit
sa i perngjajn mafia struktures

REF:

po doni vota nuk ka ma llafe tkota boll u bo
puna juve mir u pa duhet koh po edhe sa
dit a vjet fale pra deri sa tngopesh pare vlla
deri ku jem ti thu a ka durimi jon ne fuund ka ra (x2)

vers. 3

puna ngusht po lyp qare
pse pak nuk po ju vjen mare
votu per mu per nje te ardhme
knej veq rena ngjyra tlarme
cila rit intelektuale
me veprime kaq banle
si e jona neper kafe
muhabete plane llafe
kere shere darka plot
qysh me bo edhe naj komplot
taksat tona jon jackpot
per qeverin qe e kemi kot
dje pardje qashtu dhe sot
na hskoj jeta neper lot
bohet mir nashta nmot
100 vjet bohen rafsh sot
fjala pavarsi u bo bajat
fjalt e njejta dit e nat
shqiptaria o sakat
nplotik o shum permas
kush o mbret ktu nuk ka dert
secili hajn ma i sert
qiky sahat po kerset
koha e fundit tash po bertet...

Ref :

po doni vota nuk ka ma llafe tkota boll u bo
puna juve mir u pa duhet koh po edhe sa
dit a vjet fale pra deri sa tngopesh pare vlla
deri ku jem ti thu a ka durimi jon ne fuund ka ra (x4)


Ky tekst u dërgua nga Dren




Më Shumë Këngë Nga Hija E Jetes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet