A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Çast Dëshpërimi

Cdo mëngjes pa ty,
ndihem i vetmuar.
Shikoj veten në sy,
pyes veten cfarë kam harruar.

Një fletë të bardhë dhe një laps në duar,
përpiqem të shkruaj disa fjal,
por zemra rri si e paduruar,
mezi pret të shkruaj mbi këtë mall.

Dhe kur shpirti në fund të lumit bie,
e kur mendja të është bërë corb.
Dije se në mendjen time flije.
Ëndrra që më sulmoje si korb.

- poem written by Hyqmet Mehalla


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019