Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Zeqiri - Te Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Pres" kënduar nga Hysni Zeqiri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rina Gashi - Te Pres

Se qka jap per ty
Kerkush nuk kish jep
Sa kom prit per ty
Dikush ty nuk t'pret
Tani une per ty jam
Si nje pike ne Oqean.

Ste ndaloj ty dot
Me mua je i ftohte
Si nje akull je
Qe nuk e shkri une dot
Edhe nese larg teje jam
Zemra gjithmone do t'djen pran.

REF.
Te pres un ty
Deri n'frymen e fundit
Edhe ndjenjat me ty rrjedhin si lumi
Se pa ty a ja vlen?
Athu ende a ndjen dashurin qe kam per ty?

Pse ti nuk ma thu
a t'bjen nmen per mu?
Pse ti ike tash
n'kohen qe m'duhesh mu?
Edhe pse pa ty une jam
Ne mendje te kam.

Une e mbaj kujtim
Shkelqimin ne syt e tu
Kohen kur ishe
Atëhere ti me mu
Edhe nese pa ty jam
Zemra gjithmone do t'djen pran

REF.
Te pres une ty
Deri nfrymen e fundit
Edhe ndjenjat me ty rrjedhin si lumi
Se pa ty a ja vlen?
Athu ende a ndjen dashurin qe kam per ty?

Te pres tyyy, vetem ty
Te pres tyyyyyyy
Kthehu tiiiiii (2x)

Pjetër Gjergji & Anita Take - Te Pres

Mes fushave ne brodhem,
u çlodhem nder burime
dhe hena o e dashur
per ne do te tregoje
Por ja se jeta paska
dhe ndarje hidherime
kur zemra e lenduar
nje çast mund te kendoje

ref

Te pres duke menduar
se ndarja nuk na ndan
kjo shpresa e pashuar
sot lotet po mi mban
Ta mbajme dashurine
te paren dashuri
te pres me lumturine
qe me ke falur ti

E di se do te kthehesh
por nisesh n'udhetime
larg teje edhe dita
me duket shum e gjate
Me ty do't udhetoje
kudo kjo zemra ime
kur dielli del i qeshur
ne fushe shperthen shterngate

Lea - Te Pres

Ti je ai qe more zemren time eehh
ndoshta mendon qe gaboj
pse ike larg dashuria imee
pergjithmone do t'kerkoj

ref: (x2)
Nese mendon qe te kam harru
gabim e ke
edhe pse shum me ke lendu
te pres perher

s'e kuptoj pse ma theve zemren time ehh
Perher je dashuria e jetes sime
endrra jon diku shkoi
e tash u treta pa ty pergjithmon

ref: (x2)
nese mendon qe te kom harru
gabim ke
edhe pse shum me ke lendu
te pres perher

nese mendon qe te kom harru
te kam harru ( jeee jee jee )
me ke lenduuu
se tkam harruu (huuhuuu)
te pres per herrrrrr (te pres per herr x2)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 19/11/2018
Muzika: Ilir Tolaj
Teksti: Ilir Macastena
Orkestrimi: Ilir TolajMë Shumë Këngë Nga Hysni Zeqiri:


Komente mbi këtë këngëHysni Zeqiri - Te Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Pres".
3. Video është e këngës "Te Pres", por nuk këndohet nga Hysni Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.