Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ibish Krasniqi - Prinderit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Prindve Zemra ju pelcet
Kurè i braktisin femit e vet
U bushet Zemra vaj e lotè
Kurrè nuk kanè gezime n'ketè Botè

Prindet te sjellen nè ket Botè
Qite gishtin ti ne kokè
Mos i banè ti me lotè
Nuk ti fal i madhi Zoté


Kudo nè Botè ti qe shkonè
Gjitheher prindi per ty mendonè
A ka hanger a ka pi
A eshtè mir femiaj i tij

Refren:
lumi aj prindet qe i donè
Jetè tè lumtun Zoti i bonè
Kèshtu ka than Muhamedi
Hiq pa shybe e ka Xhenetin

Atà te rriten te shkollunè
Rrugen e drejtè ta tregunè.
Qe ta kesh jeten ma te mire
Per ta ishte bolle veshtirè

Kudo nè Botè ti qe shkonè
Gjitheher prindi per ty mendonè
A ka hanger a ka pi
A eshtè mir femiaj i tij


Refreni:lumi aj prindet qe i donè
Jetè tè lumtun Zoti i bonè
Kèshtu ka than Mudamedi
Hiq pa shybe e ka Xhenetin


Ibish Krasniqi - Prinderit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prinderit".
3. Video është e këngës "Prinderit", por nuk këndohet nga Ibish Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ibish Krasniqi:


Komente 0