A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Ibrahim Kasami - Ky Gurbet


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/12/2014

2014-12-08T15:37:45


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ky Gurbet" kënduar nga Ibrahim Kasami.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ibrahim Kasami i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ylber Idrizi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kalendarin e shikoj
Sa shum vite i numroj
Çka u ba me mu gurbet
Erdha pak e mbeta krejt

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me pa

II

Tuj ba plane sot e nesër
Për mu kthy te vendi vjetër
Sa i ran uji gurbetit
Sa mërzi i shtina vetit

Ref:
Ky gurbet, sa i ran
Si jetim pa bab e nan
Ky gurbet, na ka nda
Zemra zemrën don me paMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019