Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agon Nimani

Agon Nimani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: hip-hop

Agon Nimani është këngëtar i njohur. Agon Nimani te cilin publiku e njeh me nofkat Iceboy ose 1MAN, eshte vellai i anëtarit te grupit “Asgjë sikur dielli” Alban Nimani, i cili tani është solo këngëtar. Ata kanë bashkëpunuar ne kengen “Lucky Buddha”. Agon Nimani ka marre pjese ne disa edicione te Top Fest dhe ka bashkepunuar me artiste te ndryshem.

Në Maj 2004, Ice Boy merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Mos Mu Afro".

Në Prill 2005, Ice Boy merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Kataklizma".

Në Prill 2006, Ice Boy & Monika Salihu marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Jetoj Per Ty".

Më datë 23 Gusht 2013, 1man publikon videoklipin "Lucky Buddha", në bashkëpunim me Alban Nimani. Teksti u shkrua nga Alban Nimani, Agon Nimani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0