Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ice Boy - Komplet Për Mu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur t’shoh ty meniher diçka n’zemër më shpërthen
Edhe n’errësirën e pafund syri yt para meje shkëlqen
Kur ti vjen e lyme kadal dale hin n’diskotek
Mu m’hin fitili dhe ja nisi si bari mu djeg
Çdo natë në t’njejtin kllub veq për met pa ty vi
Me ni fore t’afrona edhe ta qes ni votk me pi
S’ka lidhje qka po folim e për qka i lidhim fjalët
Edhe pse jom fit e di q* i ki buzët e ëmbla si mjalt
Zemrën tonde shumë kom qef me ndi tu marrë frymë
Buzt e ombla me ti kafshu trupin me ta mbush me rrymë
Sonte kom vendos me ty me kalu çdo kufi
Goja pot vlon boll sa për 1 killë akull me shkri
Qoshet për qka shërbejnë normal q* për met zhvallit
Kom me ndejt afër teje s’kom met lon mu mërzit
Une veq po du me kon ma tërhjeks për ty
Nëse ka diçka që të mundon atëherë thuma n’sy
Deri sa DJ osht prezent e në sken del
Une me krejt aftësitë e mija mundona met prek n’tel
Për nesër ta marr numrin tond të telefonit
Ti e shkrun numrin tem me mbiemër të Agonit

[Refreni]
Vetëm për një puthje tërë natën do të pres
Kënaqësit me ty i përjetojë deri në mëngjes
Se zemra ime ndalet veq për ty
As plumbi s’mund t’na ndajë ne të dy

Zemër t’lutna ri edhe pak me mu n’diskotekë
Trupi yt m’kalli e une po du me vdek
Natën e parë q* t’kom pa besom q* shumë m’ki trullu
Po hala s’të kom kallxu sa shumë të du
Edhe n’fillim edhe n’fund kom met respektu
Deri sa ti mbushi 80-të për ty kom me jetu
Ti je tost komplet i mbushun për mu
Natën n’atele lakuriq kom met pikturu
Ti mu kapak kapak infraktin je tu ma pru
Veq edhe ti e din q* kur s’kom provu met lëndu
Edhe e din q* për ty mercedeska kisha vesh
Isha bo palaqo i kisha shti njerzt me kesh
Tash ti zemër ki nisë me mu bo si alergji
Për ty kapak edhe n’punë sun po rri
Për ty qitash menihere isha nisë për Londër
Veq mos m’thuj q* kejt kjo q* e thashë ke ondërrNuk kemi video për këtë këngë.


Agon Nimani
Publikimi: 19/06/2011


Ice Boy - Komplet Për Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Komplet Për Mu".
3. Video është e këngës "Komplet Për Mu", por nuk këndohet nga Ice Boy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Agon Nimani:


Komente 0