Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ice Boy & Monika Salihu - Jetoj Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jetoj Per Ty" kënduar nga Ice Boy & Monika Salihu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Juli & Joni - Jetoj Per Ty

Dit e re per mu Amo pa dashnin e vjeter
Sot 1 vit qe jena nda amo un smuj me dasht tjeter
Kem jetu per njoni - tjetrin, e kem pas vec 1 qellim
Dy zemra ni dashni bashk deri nperfundim
Derisa un tjem gjall zemer ti jeto per mu
E kur tvdes jeto me kujtimet qe bashk i kem kalu
Une kurr skam me tharru , gjithmon nzemer kom me tmajt
Tjert qellimin e arriten na shtiven ne tdy me kajt
Me lot un kujtoj kur ti shkruj qito fjal
A jom hala nket bot per ty i vetmi djal
Besom malli mka marr edhe 1her me tperqafu
Me tputh me tledhatu e me tkallxu sa shum te du
Sa keq qe sje me mu besom shum je tu me mungu
Ska femer ne ket bot qe ty mundet me tzevendsu
Si kujtim 1 tattoo ka mbet ndoren tem
Saher e shtrengoj besom zemra um mdhem

Ref x2
Vloj doren nzemer ndoshta pikon loti
Sa tdu une ty e din vetem zoti
Pa ty nuk ndrron moti , pa ty un skom jet
Pa ty un kom met si nje lule e shkret

Un hala jetoj per ty e di qe se di
E di qe je knaq se tkom pa me vetdi
A vazhdon pa mu,pa fjalen tem tdu
A ki zemer mundsi me mthon stkam harru
A e ki noj kuptim kur rrijshim ort e vona
Npartin ton tvjeter kur i falem ndjenjat tona
Un krejt i maj mend se hala tdashuroj
Me zemer jom ferr ama ty nuk tharroj
Se ashtu e kshu per ty tjert um vesin
Du dicka me thon spo di kujt tja kallxoj stresin
Jemi toll shum krejt ma bojn un tkuptoj
Un sdi tjeter cka vec dashnin ta shnoj
Pa ty spaska gja tash jeten un e pash
E kuptova cka do po ska lidhje ani tash
Ti ruje mir veten se dashnin ton se gjuj
Edhe pse stkom ty un thellsisht nshpirt e ruj

Ref x2
Vloj doren nzemer ndoshta pikon loti
Sa tdu une ty e din vetem zoti
Pa ty nuk ndrron moti , pa ty un skom jet
Pa ty un kom met si nje lule e shkret

Ref x2
Vloj doren nzemer ndoshta pikon loti
Sa tdu une ty e din vetem zoti
Pa ty nuk ndrron moti , pa ty un skom jet
Pa ty un kom met si nje lule e shkret

Neggos - Jetoj Per Ty

Esht ndjenje e mir kur ki dashni ne ket jet per dikend jeta shtir per dikend shum e leht ne zemer mka mbet nje histori qe me prek ndryshimi i vetvetes ose gjith i njejt me mbet e kisha dit qe naj her me kish nodh kjo po jeta shum i ka gjithqka po provojsha ne to. Kalimi i kohes me boni plotsisht me ndryshuu knaqesin e kesaj jete herat tjera me shiuu kontrasti i madh pi me ni bot ne boten tjeter nuk e pata leht po zemra tash shprej dashnin ne leter e kujton qdo moment qe bashk e kem kalu ti um bone me ndryshu qata sem lan me gabu. Rri i qet e ndjej kenaqesin mrena vete engjell qe me mbron e ajo je ti fati na priti e arrim qellimin ton gzimi i jetes tem na lidhi bashk pergjithmon mu e tyy..

REF. x2
Jetoj per ty se ende te dua dashnin per ty ende ne gisht e ruaj po per tyy jetoj..

Jetoj per ty per ty krejt i lash qellimi u kon ky qe un e ti me kon gjith bashk nuk esht shtir kur e gjen nje engjull perbashket me veshtersi fillova e morra qa mu dasht se ska dashni qe nuk ka ne jet probleme ndjenjat per ty me bon i vetmi i kesaj teme ne gisht e maj daten edhe emrin tend ma kompletove zemren zemra at qast nuk e harron Zoti e din se qfar po ndodh ne vazhdimsi e fillum jeten bashk si qifti ma i ri e me sa di ndjenjat ma shum po shtohen kto vargje jan per ty e qka u nda le te bashkohen..

REF. x4
Jetoj per ty se ende te dua dashnin per ty ende ne gisht e ruaj po per tyy jetoj...

Jessica Mulliqi - Jetoj Per Ty

o yeah...
hë hë
ma mir ne fillim ma trego te verteten se sa pergjithmon te ma mundosh jeten prita si n'enderr t'i puth buzet tua dhe te them nga shpirti fjalen te dua prita si ne enderr t'i puth buzet tua dhe ta them nga shpirti fjalen te duaaa te duaaa

(ref)
linda per ty per ty do te jetoj ne zemer mbete dhe smundem t'harroj
linda per ty per ty do te jetoj ne zemer mbete dhe smundem t'harroj
jo smundem t'harrojjjjj
jo smundem t'harrojjjjj

ouou...
po me dridhet trupi nga koka e thembra të don loqka ime nga shpirti e zemra q'është dashuria e kuptova sot kam fillu t'dehem pa pi as nje gotë
q'është dashuria e kuptova sot kam fillu te dehem pa pi as nje gotë pa pi as nje gotë gotë

(ref)
linda per ty per ty do te jetoj ne zemer mbete dhe smundem t'harroj linda per ty per ty do te jetoj ne zemer me mbete dhe smundem t'haroj smundem t'harroj smundem t'harroj

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Monika Salihu
Publikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3Më Shumë Këngë Nga Agon Nimani:


Komente mbi këtë këngëIce Boy & Monika Salihu - Jetoj Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetoj Per Ty".
3. Video është e këngës "Jetoj Per Ty", por nuk këndohet nga Ice Boy & Monika Salihu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.