Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ida Nurçe
  • Vendlindja:
  • Maqellare (Diber) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Gusht 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30

Ida Nurçe është autore këngësh e njohur. Ida Nurce lindur dhe rritur ne qytezen e Maqellares ne Diber.

2006-2010 - Ka studiuar ne Shkollen e Mesme Profesionale (Pedagogjike) "Nazmi Rushiti", Peshkopi.

2010-2013 - Ka studiuar Gazetari dhe Komunikim ne Universitetin "Luigj Gurakuqi" ne Shkoder.

2014 - Eshte shperngulur ne Tirane, ku edhe ka filluar pune si gazetare prane televizionit "Ora News".

Ne 2014 ka qene edhe pjesemarrese ne Festivalin e 53 te kenges ne RTSH me tekstin e kenges "Ne koma", te kenduar nga Ana Gramo.

Janar 2015 - Qershor 2015- Gazetare investigative ne emisionin "Kaktus", prane tv "News24".

Nentor 2015 - Dhjetor 2016 Gazetare investigative ne emisionin "Stop", ne Tv Klan.

Ida eshte edhe nje shkrimtare, ku shkrimet e saj botohen neper portale te ndryshme.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet