Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilda Merkuri
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: pop

Ilda Merkuri është këngëtare e njohur. Ilda Merkuri është një prezantuese e talentuar, por edhe një këngëtare sharmante, e cila ka realizuar disa klipe muzikore. Nuk ka shumë kohë që është shfaqur në tregun muzikor, por në këto kohë ka lënë gjurmët e veta. Muzika për të është një hobi dhe e tillë do të mbetet.

Në Maj 2004, Ilda Merkuri merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Rutina".

Në Maj 2012, Ilda Merkuri merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Cdo Nate".

Më datë 14 Dhjetor 2013, Ilda publikon videoklipin "Kshu E Boj", në bashkëpunim me Beli.

Më datë 1 Mars 2019, Ilda Merkuri publikon videoklipin "Shpirti Im E Di". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Stine.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet