Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Kazaferri - Ti Nuk Do Te Degjosh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Doja te te thoja, pak fjale ne pak ore
me syte e mije te shihje me boten ne dore
doja te tregoja se cgjuhe flisnin pemet
se si ne perqafime zgjateshin deget
doja te te thoja une vec disa fjale
dhimbja prej meje se fundmi te dale
lotet ne shkronja ti ktheja qe ti, ti lexosh
por ti shkon larg nuk do te degjosh (te degjosh)

(refreni)(2x)
Te gjej ne puthjen time
te gjej ne frymen qe marr
te gjej ne pa ty shkelje ti ne zerin qe flas

Doja te te flisja per ndjenja qe sndjehen
dhe yjet vdisnin nga cdo fjale qe the
enderrat qe mblodhe, me lot e ne dhimbje
keshtu lendove pastaj zemren time
doja te te thoja une vec disa fjale
dhimbja prej meje se fundmi te dale
lotet ne shkronja ti ktheja qe ti, ti lexosh
por ti shkon larg nuk do te degjosh (te degjosh)

(refreni)(2x)
Te gjej ne puthjen time
te gjej ne frymen qe marr
te gjej ne pa ty shkelje ti ne zerin qe flas

Enderr e humbur tek une ishe ti
te miat fjale, sdegjoje ti
o si mbylle syte, une prape jam tek ti
eger me pret, e ftohte, e ftohte je ti (je ti)

Ne puthjen time je ti

(refreni)(3x)
Te gjej ne puthjen time
te gjej ne frymen qe marr
te gjej ne pa ty shkelje ti ne zerin qe flas
Ilir Kazaferi
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Ilir Kazaferri - Ti Nuk Do Te Degjosh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Nuk Do Te Degjosh".
3. Video është e këngës "Ti Nuk Do Te Degjosh", por nuk këndohet nga Ilir Kazaferri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Kazaferi:


Komente 0